Dni Integracji

DSC02556.JPG

W dniu 26 kwietnia 2024 r., obchodziliśmy 22 Rocznicę powstania klas integracyjnych w naszej szkole. Tym razem uroczystości przebiegały pod hasłem: "Jestem wyjątkowy, jak każdy" i miały za zadanie rozbudzenie świadomości dzieci i młodzieży na temat autyzmu.

W czasie uroczystości wręczone zostały odznaki "Przyjaciela Integracji" zasłużonym pracownikom szkoły, nauczycielom, rodzicom oraz uczniom. W tym roku odznakę "Honorowego Przyjaciela Integracji" otrzymał również Pan Prezydent Paweł Maj. Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie Panu Prezydentowi i wszystkim zaproszonym gościom. Jest nam bardzo miło, że poświęcili Państwo swój czas, aby być wtedy z nami.

Uczniowie klasy integracyjnej III a, pod kierunkiem pani Agnieszki Płaskocińskiej i Marii Wardy, przygotowali uroczystą galę integracji poświęconą tematyce autyzmu. Dzieci z oddziału Oa wykonały piękny i wzruszający układ taneczny. Naszym zdaniem rozpowszechnianie wiedzy na temat autyzmu jest bardzo ważne, ponieważ często brak tolerancji wynika z niewiedzy, a coś, co jest niezrozumiałe, budzi opór i wrogość. Mamy nadzieję, że cel został dobrze zrealizowany, a nasza akademia była nie tylko źródłem edukacji, ale i empatii oraz szacunku dla innych.