SZKOLNE DNI INTEGRACJI

341969302_150940087729220_3663317372543390089_n.jpg

„BIEGAM, SKACZĘ BADAM I DOTYKAM – SENSORYCZNIE SIĘ ROZWIJAM” - to hasło, które przyświecało tegorocznym Dniom Integracji.

Przez kilka dni uczniowie razem z nauczycielami podejmowali działania dzięki, którym dowiedzieli się jak bardzo ważną rolę odgrywają zmysły w życiu każdego człowieka.

Klasy 0 – III zagłębiły się w zabawy sensoryczne z masami plastycznymi oraz zabawy w sali SI. Klasy IV -VI pobudzały zmysły za pomocą zabaw manualnych – szydełkowali, tworzyli bransoletki, i makramy. Najstarsze klasy VII – VIII podjęli działania podczas zajęć sportowych z wykorzystaniem taśm oporowych i steperów.

Zwieńczeniem wszystkich działań była Gala podsumowująca Dni Integracji podczas, której zostały rozstrzygnięte konkursy: plastyczno – techniczny na zabawkę sensoryczną oraz międzyklasowy konkurs na plakat z wykorzystaniem materiałów sensorycznych. Tradycyjnie został przyznany tytuł „Przyjaciela Integracji” wśród społeczności szkolnej.

Podczas gali obejrzeliśmy wspaniały występ nauczycieli, którzy wcielili się w rolę aktorów i zaprezentowali spektakl pt.” Czerwony kapturek”. Ich umiejętności, scenografia i piękne stroje wzbudziły żywiołową reakcję wszystkich uczniów.

Tegoroczne Dni Integracji przyniosły wiele niezapomnianych wrażeń i emocji.

Powrót na początek strony