Z wizytą w bibliotece

Zdjęcie 9 (2).jpg

Z wizytą w bibliotece

     Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja do interesujących spotkań w bibliotece, którą uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie odwiedzają. Tak było i tym razem. W dniach 12 i 13 stycznia uczniowie klasy 2a i 3a zostali zaproszeni do Biblioteki Miejskiej Filii nr 3 mieszczącej się przy ulicy Eustachiewicza 3, aby porozmawiać o zbliżającym się Dniu Babci i Dziadka, który oczywiście już corocznie  obchodzimy 21 i 22 stycznia. Jak  zwykle w drzwiach powitała nas promiennym uśmiechem, urocza pani Jola. Kiedy już wszyscy wygodnie rozsiedli się na dywanie, pani bibliotekarka rozpoczęła rozmowę na temat wyjątkowego święta poświęconego naszym ukochanym dziadkom. Każde dziecko uczestniczyło w dyskusji  i  z miłą chęcią opowiadało o swojej babci i dziadku.

    Druga część spotkania była magiczna, spośród tak wielu pozycji ciekawych i inspirujących książek pani Jola wybrała dla nas tę najciekawszą, niemal idealną na to szczególne święto Dziadkowie, piranie i inne historie. Okazała się ona nie tylko wzruszająca, ale też  pełna miłości i humoru. Uświadomiła nam, jak wiele wspólnego mają ze sobą ludzie starsi i dzieci, które nie przejmują się konwenansami i zazwyczaj robią, to na co mają ochotę. Są czasami beztroscy, ale  zawsze z  mnóstwem kreatywnych pomysłów. Dzieci tylko utwierdziły się w przekonaniu, że spędzanie wspólnego  czasu z dziadkiem jest przyjemne, bowiem wiele można się od niego nauczyć i co najważniejsze jest wspaniałym towarzyszem zabaw. Uwagę dzieci zwracały piękne ilustracje, pełne zabawnych detali i pastelowych kolorów, które sprawiają, że trudno jest oderwać od nich wzrok.

     Nasze spotkanie możemy po raz kolejny zaliczyć do niezwykle udanych. Na zakończenie  każdy słuchacz otrzymał zakładkę do książki. Pani Jola zwróciła naszą uwagę, by wybierając się z wizytą do naszych ukochanych Dziadków, pamiętać o drobnym upominku dla nich w postaci i to najlepiej własnoręcznie wykonanej laurki. Z tym przesłaniem i radosnymi twarzami zarówno drugoklasiści jak i  trzecioklasiści pożegnali się gorąco i serdecznie.

 

Powrót na początek strony