Pani z Mediateki z wizytą u uczniów w klasie 6 c

Zdjęcie 4.jpg

Z okazji przypadającego na 23 kwietnia Dnia Książki i Praw Autorskich na zaproszenie pań z biblioteki szkolnej do uczniów klasy 6 c przybyła pani Katarzyna, pracująca w puławskiej Mediatece.

Pani Kasia spotkanie rozpoczęła od przekazania nam bardzo istotnej informacji, iż 1 kwietnia w naszym mieście odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu. Co ciekawe jednego z największych tego typu obiektów w Polsce. Po blisko 60 latach Biblioteka Miejska w Puławach zmieniła swoją siedzibę i z zabytkowego Domku Greckiego została przeniesiona do nowoczesnego i wielofunkcyjnego multimedialnego budynku Mediateki. Następnie, aby zaspokoić naszą nieukrywaną ciekawość, dokładnie opowiedziała nam, jak Mediateka prezentuje się od wewnątrz. Ważną dla wszystkich stała się  możliwość skorzystania z aż dwóch czytelni i wypożyczalni, znajdujących się na parterze. Na najmłodszych czytelników czeka sala zabaw, uroczy kącik z grami wideo oraz doskonale wyposażona sala komputerowa. Z kolei na piętrze znajduje się sala wystawowa, widowiskowa i klubowa, a także pomieszczenia biurowe. Pani Kasia wspomniała także, iż na uwagę zasługuje kilka nowinek technicznych, wśród których znalazł się wrzutomat, książkomat i dwa selfchecki, czyli nowe formy wypożyczania i oddawania książek.  W Mediatece możemy skorzystać z ok. 55 tysięcy woluminów.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali pani Kasi. Mediatekę uznali za wspaniałe miejsce, które ma wiele do zaoferowania zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Uśmiech na twarzy słuchaczy wywołała wiadomość, że każdy swoje ulubione książki może czytać, leżąc na wygodnych leżakach. Gdyby jednak ktoś chciał zrobić sobie przerwę w czytaniu to istnieje doskonała okazja do tego, aby zagrać na konsoli. Wszyscy uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że koniecznie muszą odwiedzić to niezwykle nowoczesne  miejsce.

W drugiej części naszego spotkania pani Kasia odczytała z okazji Dnia Książki  fragmenty szkolnej lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem J. R. R. Tolkiena. Na zakończenie swojej wizyty zapewniła, że jeszcze odwiedzi naszą szkołę. Zatem czekamy i serdecznie zapraszamy.