Podsumowanie październikowych działań podjętych przez bibliotekę w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych

Zdjęcie 8.jpg

Podsumowanie październikowych działań podjętych przez bibliotekę

    w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych

 

                                     

     Zgodnie z coroczną tradycją w naszej bibliotece  obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach tygodniowych wyzwań czytelniczych na każdy tydzień tego pięknego i niezwykle barwnego jesiennego miesiąca przygotowałyśmy  wystawę tematyczną, której celem było zachęcenie młodych czytelników do sięgania po wybrane pozycje książkowe. Zatem w  pierwszym tygodniu, na który to przypadał Światowy Dzień Zwierząt uczniowie szczególnie klas młodszych chętnie wypożyczali książki o zwierzętach zarówno  domowych, gospodarskich  jak i  leśnych. Mimo wszystko najchętniej czytane pozycje dotyczyły naszych ukochanych pupili, czyli na pierwszym miejscu były psy i koty.

     Tydzień drugi i tu wyjątkowa data 14 października, czyli Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Naszą wystawę stanowiły zdjęcia pracowników szkoły, wierszyki i krótkie rymowanki o nauczycielach.

     Na tydzień trzeci przypadały Obchody XXII Dnia Papieskiego i tu możemy się poszczycić jakże bogatą galerią zdjęć naszego papieża Polaka Jana Pawła II. Na wystawie pojawiły się  również dzieła  autorstwa Karola Wojtyły  oraz  jego krótki rys biograficzny.

     Ostatni czwarty już tydzień to Dni Patrona naszej szkoły, gdzie wystawę stanowiły zdjęcia ukazujące polskich lotników. Nie zabrakło również książek przedstawiających samoloty.

    W miesiącu październiku odbyły się także  dwa spotkania autorskie z paniami Elizą Rozdobą i Małgorzatą Daniłko. Pierwsze poświęcone było twórczości Elizy Rozdoby, która chętnie odczytała uczniom klas trzecich fragmenty swoich wierszy. W drugim spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 8c, którzy mieli okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami na temat wydarzeń historycznych, jakie miały miejsce na terenie powiatu puławskiego.

 

Powrót na początek strony