Spotkanie autorskie z Małgorzatą Daniłko

Zdjęcie 7.jpg

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Daniłko

Dnia 25 października 2022 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Małgorzatę Daniłko, autorkę publikacji Lotnisko Borowina-Gołąb. Okruchy pamięci, która została wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach. Jest laureatem Wawrzynu Pawła Konrada w Konkursie ,,Książka Roku 2020”  w kategorii ,,Publikacje wydane przez biblioteki województwa lubelskiego”, nagroda jest przyznawana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Uczniowie klasy 8 c mieli okazję, zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami na temat wydarzeń, jakie miały miejsce na terenie powiatu puławskiego. Książka, o której opowiadała  autorka w sposób niezwykle dokładny ukazuje historię lotniska w Borowinie – Gołębiu. Podczas wizyty naszego gościa ósmoklasiści mogli dowiedzieć się nie tylko tego, jaką funkcję pełniło lotnisko w dęblińskiej Szkole Orląt, ale także, jakie  maszyny startowały i lądowały z lotniska. Na zakończenie z wielkim zainteresowanie obejrzeliśmy zbiór wyjątkowych fotografii z okresu przedwojennego i wojennego.

Spotkanie z panią Małgorzatą to niewątpliwie prawdziwa lekcja historii.