Tydzień Bibliotek – wyzwania czytelnicze

Zdjęcie 5.jpg

Tydzień Bibliotek – wyzwania czytelnicze

Maj bez wątpienia jest miesiącem poświęconym książce i czytelnictwu. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku organizuje w maju ogólnopolską akcję promocji czytelnictwa i bibliotek – Tydzień Bibliotek. Program ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, większego zainteresowania książką oraz zwrócenia uwagi na korzyści płynące z czytania.

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2023 rok opatrzony jest hasłem Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka! Nasza szkoła również uczciła ten wyjątkowy dzień. W bibliotece szkolnej pojawiła się z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wystawka tematyczna. Uczniowie z klasy 2 a, 5 c i 8 c wzięli udział w potyczkach językowych. Ćwiczyli swoją mowę odczytując trudne łamańce językowe, czyli najlepsze ćwiczenia na poprawę dykcji. W klasach 4 a i 4 c odbyły się zajęcia czytelnicze, podczas których uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą najstarszym bibliotekom w Polsce.

Na zakończenie naszych zmagań czytelniczych dnia 15 maja szkołę odwiedziła znakomita aktorka i pisarka pani Laura Łącz. Opowiedziała nam krótko, jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem. Wprowadziła nas w zaczarowany i niesamowity świat teatru. Młodzi słuchacze mogli dowiedzieć się, jak wygląda współczesny teatr i na czym polega praca aktora. W drugiej części spotkania dała się poznać jako autorka ciekawych książek dla dzieci i młodzieży. Przeczytała tak licznie zgromadzonym na sali uczniom fragmenty utworu pochodzącego z książki jej autorstwa pt.: Bajki i wiersze na cztery pory roku. Klasom starszym zaprezentowała fragmenty swojej książki pt.: Chłopak z suchą głową – zabawne historie nie tylko dla chłopców. Ten niezwykle wyjątkowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.