Ramowy plan dnia

6.30-8.00

Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, gry planszowe i układanki stolikowe, szachy, warcaby, kolorowanki, rozmowy z dzieckiem, zabawy konstrukcyjne, tematyczne, poranek z książką.

8.00-8.45

Opieka nad uczniami oczekującymi na lekcje: sprawdzenie zadań domowych, uzupełnianie braków, czytanie lektury, gry dydaktyczne, szachy, zajęcia ruchowe.

8.45-9.00

Drugie śniadanie, porządkowanie sali po śniadaniu.

9.00-11.30

Zajęcia tematyczne zgodnie z rocznym planem pracy. Zajęcia plastyczno- techniczne, zajęcia muzyczno- relaksacyjne, różne formy pracy z tekstem, zabawy integracyjne. Spacer, wyjście na siłownie na powietrzu lub plac zabaw.

11.30-12.30

Zajęcia tematyczne zgodnie z rocznym planem pracy. Różnorodne propozycje zajęć i zabaw rozwijających twórczą aktywność dzieci: zajęcia plastyczno- techniczne, zajęcia muzyczno- relaksacyjne, różne formy pracy z tekstem, zajęcia sportowe. Obiad.

12.30-13.30

Zabawy dowolne inspirowane pomysłowością dzieci, gry i układanki stolikowe, rozwiązywanie, quizów, zagadek, rebusów itp. Rozmowy swobodne z dziećmi na różne tematy. Spacery, wyjście na plac zabaw lub siłownie szkolną na powietrzu.

13.30-14.30

Zajęcia tematyczne zgodnie z rocznym planem pracy. Różnorodne propozycje zajęć i zabaw rozwijających twórczą aktywność dzieci: zajęcia plastyczno- techniczne, zajęcia muzyczno- relaksacyjne, różne formy pracy z tekstem, zabawy integracyjne.

14.30-15.30

Nauka własna pod opieką nauczyciela, obrabianie prac domowych. Oglądanie filmów edukacyjnych, słuchanie bajek i piosenek dziecięcych, czytanie literatury i prasy dziecięcej, rozwiązywanie łamigłówek, zagadek, rebusów, krzyżówek itp., 14.20-15.00 - basen.

15.30-16.00

Przygotowanie do wyjścia-porządkowanie gier i zabawek, sprzątanie świetlicy. 15.40 – basen.