Spotkanie z Panią Laurą Łącz

Laura-lezaca.jpg

15 maja br.w naszej szkole będziemy gościć niezwykłą osobę Panią Laurę Łącz. Uczniowie będą mieli okazję poznać osobiście wspaniałą aktorkę, fantastyczną osobowość. Manager pani Laury przesłał dla naszej społeczności list:

 

Szanowni Państwo,

z prawdziwą przyjemnością chciałbym przedstawić propozycję zorganizowania u Państwa spotkania dla dzieci - aktorki, pisarki, poetki, reżyserki

Laury Łącz. Ambasadorki Aktywności Senioralnej. Lubianej, szanowanej i kochanej przez publiczność.

Polecam następujące programy:

1. Dla dzieci: autorski cykl Laury Łącz pod hasłem "Pokochaj teatr". Aktorka z udziałem najmłodszych w wyśmienity sposób przybliża pracę aktora na scenie barwnie opowiadając. Czytając i recytując wiersze o zwierzętach J. Brzechwy, J.Tuwima oraz ze swojej książki "Bajki na cztery pory roku" zachęci do przyjaźni z książką i z wybranymi bohaterami literackimi. https://youtu.be/36QtzvuKuSc

______________________

Laura Łącz – aktorka, reżyser i pisarka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz jako drugi fakultet wydział filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasu ukończenia Akademii Teatralnej była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Pochodzi z rodziny aktorskiej. Rodzice Halina Dunajska i Marian Łącz byli aktorami Teatru Polskiego w Warszawie. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Zagrała w tym teatrze wiele głównych ról kobiecych w reżyserii wybitnych reżyserów. Zagrała kilkadziesiąt ról w filmach fabularnych i serialach. Od ok. 20 lat odtwarza postać Gabrieli w serialu Klan. Wykłada naukę o wierszu w Wyższej Szkole Managerskiej, ul. Kawęczyńska 36, na wydziale aktorskim. Własne tomy bajek i wierszy to na przykład: „Bajki, których jeszcze nie znacie”, „Nocne Duszki i inne bajki”, „Bajki i wiersze na cztery pory roku”, „Spełnione marzenia”. „Sekret czarnego łabędzia”, „Tajemnica starej wieży”. Cykl „Klara, królewna baletnica”.

W październiku 2020 r. miała miejsce premiera: wydanie powieści dla małych, dużych i dorosłych Czytelników pt. "Chłopak z suchą głową".

Powrót na początek strony