Historia integracji w SP6

book-1945499_1920 (1).jpg

19 LAT INTEGRACJI W NASZEJ SZKOLE - KALENDARIUM

2002 wrzesień

Stawiamy pierwsze kroki! Utworzenie pierwszej klasy integracyjnej w szkole.

2003 wrzesień

Nadal przecieramy szlaki. Powstanie drugiego oddziału integracyjnego w szkole.

2004 wrzesień

Szlaki już trochę przetarte! To już trzecia kasa integracyjne w naszej szkole.

2008 kwiecień

Pierwsze Dni Integracji! Pierwsze wzmianki o naszej integracji w puławskich mediach – telewizji, radiu i prasie.

2008 maj

Występ grupy teatralnej klasy Vc ze spektaklem „Inny świat” na przeglądzie o Puchar Prezydenta.

2008 maj

Pierwsza klasa integracyjna opuszcza mury naszej szkoły. Niecierpliwie czekaliśmy informacji, jak im się wiedzie w innych szkołach.

2008 listopad

I miejsce w wojewódzkim konkursie „Niepełnosprawna Rzeczywistość” ucznia kolejnej integracyjnej klasy I a Mateusza Wiaka.

2009 listopad

Wyruszamy zdobywać medale! Udział w I Wojewódzkiej InterOlimpiadzie w Chełmie. Mateusz Wiak otrzymuje medal i nagrodę dla Najlepszego Zawodnika InterOlimpiady! Gratulacje od Lubelskiego Kuratora Oświaty i przedstawicieli wydawnictw edukacyjnych. Zdobycie Tytułu „Najlepsza Drużyna” dla całego zespołu kibicującego. Nie jesteśmy sami! Poznajemy inne klasy integracyjne z Lublina i Chełma.

2010 listopad

II Wojewódzka InterOlimpiada w Chełmie. Znowu pokazujemy, jak się bawić i jak cieszyć sukcesami kolegów i koleżanek. Jest nas coraz więcej.

2011 kwiecień

Kolejne Dni Integracji. Nadanie przez kapitułę tytułu Honorowego Przyjaciela Integracji Prezydentowi Miasta Panu Januszowi Groblowi i Wiceprezydent Miasta Pani Ewie Wójcik, Przewodniczącej Komisji Oświaty Pani Annie Kędziora oraz naszej Pani Dyrektor Elżbiecie Wirdze.

2012 kwiecień

10 – te URODZINY INTEGRACJI w naszej szkole! Pierwsze uroczyste odśpiewanie Hymnu Integracji. (słowa: Agnieszka Płaskocińska, muzyka: Maria Faber)

2013 kwiecień

Gościmy trenerów Polskiego Związku Niewidomych, którzy prowadzą warsztaty „Funkcjonowanie ludzi niewidomych i słabowidzących w społeczeństwie”.

2014 kwiecień

„Radość jest w nas!” – to hasło kolejnych Dni Integracji. Występ teatru osób z niepełnosprawnością „Zodiak”. Warsztaty dla uczniów naszej szkoły z dogoterapii, garncarstwa, integracji sensorycznej.

2015 kwiecień

Szkolna INTEROLIMPIADA. W czasie Dni Integracji dotykamy problemów osób z niepełnosprawnością ruchową.

2016 kwiecień

Poznajemy świat osób niesłyszących i niedosłyszących. Lekcje z języka migowego dla uczniów klas starszych. Uczymy się jak troszczyć się o nasz słuch.

2017 kwiecień

„Różni lecz równie ważni” – pod takim hasłem poznajemy niezwykły świat osób z autyzmem. Klasy II-VI uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez Centrum Terapii i Diagnozy „Inicjatywa”. Nie jesteśmy już zieleni z autyzmu, zapalamy się na niebiesko. Na corocznej gali w stroju dominują błękity.

2018 kwiecień

Dni Integracji świętujemy z rozmachem. Obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, Dzień Radości, Dzień Tolerancji, Dzień Dobrego Słowa. Odkrywamy na nowo znaczenie słowa „tolerancja”. Przeprowadzamy szkolną sondę o tym, w czym jesteśmy do siebie podobni i co nas różni. Oglądamy film „Cudowny chłopak”.

2019 kwiecień

„Dobrze widzi się tylko sercem” – takie hasło przyświeca naszym kolejnym Dniom Integracji. Fundujemy sobie powtórkę z integracji. Rozmawiamy o tym, dlaczego warto uczyć się w klasie integracyjnej. Powstają piękne prace literackie naszych uczniów.

2019 listopad

Otwarcie kompleksu boisk przy naszej szkole. Szkoła zyskuje nową pracownię Integracji Sensorycznej .

2020

Ten rok przynosi wiele wyzwań. To dla nas prawdziwy sprawdzian cierpliwości, wytrwałości, odpowiedzialności. Nie poddajemy się!

W grudniu nasze specjalistyczne pracownie wzbogacają się o nowy sprzęt „magiczny stół” i „magiczną ścianę”, przy których ćwiczymy sprawność umysłu, ciała oraz umiejętność współdziałania.