Gry planszowe w klasie 6c

429569602_980623020245348_8250796544014207790_n.jpg

Nauka przez zabawę? Oczywiście! Przekonali się o tym uczniowie klasy 6 c, którzy według własnych pomysłów przygotowali gry planszowe na podstawie lektury H. Sienkiewicza pt. ,, W pustyni i w puszczy". Wykonane prace były pełne oryginalnych zadań, wyzwań oraz różniły się od siebie szatą graficzną i zasadami. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat lektury, przygotowując karty z pytaniami. Gry zaopatrzone zostały również w instrukcje oraz karty odpowiedzi. Całości dopełniły nietuzinkowe pionki oraz rekwizyty. Podczas projektu młodzież utrwaliła wiedzę na temat omawianej książki oraz ćwiczyła umiejętność wyszukiwania informacji, układania pytań, dyskutowania, współpracy w zespole. Na zakończenie zadania uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy. Następnie z dużym zaangażowaniem oraz ogromną dawką emocji, zagrali w swoje planszówki.