Klasa Ib na wycieczce:)

alpaki.jpg

W dniu 7 czerwca 2023 r. uczniowie klasy I b wyruszyli na wycieczkę do Alpakoterapii w Bronowicach. Pierwszym etapem wycieczki była lekcja edukacyjna. Dzieci dowiedziały się m.in. czy alpaki to lamy, skąd pochodzą i jakie zachowania są dla nich charakterystyczne. Opiekun zwierząt chętnie odpowiadał na pytania pierwszoklasistów. Jego celem było przybliżenie uczniom podstawowych informacje na temat alpak. Dzieci poznały zwierzęta, które mogły obserwować z bliska, wyprowadzić je na spacer na smyczy, nakarmić przygotowanymi przez ich opiekuna marchewkami. W ten sposób miały możliwość poznać bliżej te zwierzęta. Właściciele oprowadzili nas po farmie i zapoznali ze zwyczajami zwierząt. Podczas całej wycieczki dopisywał nam dobry humor i piękna pogoda. Na koniec wycieczki dzieci z apetytem zajadały kiełbaski z ogniska.