Kolejne niesamowite spotkanie w Mediatece

w.jpg

12 października uczniowie klasy IIb spotkali się w Bibliotece Miejskiej z panią Anną i Krzysztofem Kobusami, dziennikarzami, podróżnikami, autorami wielu książek podróżniczych, którzy zabrali nas na spotkanie z mieszkańcami kilku krajów Azji, by poznać ich życie i zwyczaje.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się po co w Chinach powstał Wielki Mur oraz jak zjeść zupę pałeczkami, w Birmie poznaliśmy życie dzieci w górskich wioskach oraz zobaczyliśmy jak wygląda ceremonia wstępowania dzieci do klasztoru ( a także mogliśmy podziwiać klasztor skaczących kotów!), zaś w Indonezji dowiedzieliśmy się, że małpy mogą mieć swoją świątynię oraz gdzie rośnie ryż. Zobaczyliśmy także, jak wygląda targ na wodzie.

Pani Ania i Krzysztof wprowadzili nas w ciekawą podróż. Na zakończenie spotkania każdy mógł dotknąć pamiątek, które zostały przywiezione z podróży, a także zakupić książki ich autorstwa. Były to niezapomniane chwile.