LAPBOOK NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

414999059_1371199890423710_8080854100588208352_n.jpg

Podczas omawiania lektury Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi uczniowie klasy VI wykonali swoje pierwsze lapbooki.

Lapbook to własnoręcznie wykonana książka, obrazkowa mapa myśli, łącząca wiedzę na określony temat, w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. W tworzeniu lapbooka nie ma ściśle określonych zasad, najważniejsza jest fantazja, dlatego nasi uczniowie sami decydowali o graficznej formie swojej pracy. Wykorzystali kolorowe bloki, papiery, na których umieszczali zdjęcia, rysunki, koperty, kieszonki z najważniejszymi informacjami o autorze, bohaterach, wątkach, przebiegu akcji, wynalazkach oraz gatunku i jego cechach.

Taka forma pracy z lekturą przypadła uczniom do gustu, ponieważ pomogła podsumować oraz usystematyzować wiedzę wedle ich pomysłu i inwencji. W każdym momencie uczniowie mogą uzupełnić swój lapbook o nowe informacje, rysunki czy zdjęcia.

Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem i stworzyli ciekawe, bogate w treści prace.