Najstarsi uczniowie na spektaklu teatralnym

Zdjęcie 3 (1).jpg

Najstarsi uczniowie na spektaklu teatralnym

     24 lutego 2023 roku uczniowie klasy 7a oraz klas ósmych wybrali się do Puławskiego Ośrodka Kultury ,,Dom Chemika” w Puławach na spektakl teatralny zatytułowany Jak kamienie rzucane na szaniec… Przedstawienie zostało przygotowane przez aktorów wrocławskiego Teatru Artenes, którzy w doskonały sposób przybliżyli młodym widzom rzeczywistość, jaka miała miejsce w czasie II wojny światowej. Tytuł spektaklu pochodzi z wiersza Juliusza Słowackiego Testament mój:

,,Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!..."

     Ta trwająca ponad godzinę sztuka powstała na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego Kamienie na szaniec i w niezwykle obrazowy oraz przejmujący sposób ukazała historię trzech przyjaciół Alka, Rudego i Zośki. Niewątpliwie na naszych uczniach wywarła ogromne wrażenie i skłoniła do przemyśleń. Samo przedstawienie stało się dla naszych ósmoklasistów doskonałą okazją do przypomnienia sobie, a także utrwalenia najistotniejszych treści lektury obowiązującej na egzaminie ósmoklasisty.

Powrót na początek strony