Omawianie lektury w klasie 6b

Bez nazdfgwy.png

Współpraca, kreatywność oraz twórcze myślenie przyświecały uczniom klasy 6 b podczas ostatnich lekcji języka polskiego. Na dzisiejszych zajęciach uczniowie zaprezentowali efekty kilkudniowej pracy - gry planszowe - wykonane według własnego konceptu. Okazało się, że pomysłów nie było końca. Gry różniły się pod względem zasad oraz szaty graficznej, zawierały ciekawe i zróżnicowane zadania. Uczniowie, wykonując ,, planszówki " przenieśli się do niesamowitego świata fantasy J.J.R. Tolkiena - twórcy lektury szkolnej ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem". Wytrwała praca, radość z procesu tworzenia, jak również duże zaangażowanie w wykonanie projektu po raz kolejny udowodniły, że omawianie lektury szkolnej wcale nie musi być nudne. Przeciwnie, to ciekawy i twórczy proces poznawania oraz odkrywania świata bohaterów literackich.