Pierwsze kroki w krawiectwie

Bez na45zwy.png

Uczniowie klasy 3 a, w ramach programu „Laboratoria przyszłości”, rozpoczęli przygodę z szyciem. Za nimi są już pierwsze nawleczone nitki na igły i przyszyte pierwsze guziki. Wielu uczniom to zajęcie bardzo się spodobało, bo z wielkim skupieniem poświęcili się tej czynności. W klasie było bardzo cicho, nikt nie rozmawiał, bo dzieci szyły …:) Polecamy wszystkim takie „zabawy w szycie”, ponieważ mają one wiele walorów kształcących, wychowawczych i praktycznych. Uczą cierpliwości i wytrwałości, wyrabiają precyzję i sprawność manualną. Takie prace mają również oddziaływanie terapeutyczne, bo stymulują rozwój i usprawniają. Istotny jest też tu walor uspokajający i wyciszający, dzieci nie chciały nawet wychodzić na przerwę, tak były zaangażowane :)