Projekt w klasie 1a

IMG_20231221_105229.jpg

Uczniowie klasy 1a zrealizowali I moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki pod hasłem: NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI - „Bądź dobry dla ludzi”. Pracowaliśmy w oparciu o książkę Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Pierwszym zadaniem, które wykonaliśmy po przeczytaniu lektury było zrobienie makiety przedstawiającej łazienkę z czarną dziurą. Drugim zadaniem, było stworzenie „Lektury na lince” – rysunki wydarzeń, o których czytaliśmy. Trzecim zadaniem było przygotowanie plakatu zachęcającego innych do przeczytania tej niezwykłej i zabawnej książki. Ostatnim zadaniem, dobroczynnym było obejrzenie filmu edukacyjnego o dzieciach niepełnosprawnych, czytanie opowiadania i rozmowa w jaki sposób należy pomagać, aby inni naprawdę czuli nasze wsparcie i byli zadowoleni z tej pomocy. Łatwiej nam pomagać innym, gdy jesteśmy wrażliwi na ich potrzeby. Z niecierpliwością czekamy na następną lekturę i kolejne zadania!