Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

435904327_998898725084444_4518542528194506452_n.jpg
Dziś, 4 kwietnia, klasa VIc wraz z wychowawcą miała niezwykłą okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które miało na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, obchodzony także jako Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, jest wyjątkowym dniem, ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku. Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat tego istotnego zaburzenia.
Happening odbył się w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" i był już trzecią edycją tego wydarzenia. Tegoroczne hasło brzmiało "Pomóż mi rozwijać skrzydła". Uczniowie z klas 4-6 puławskich szkół wzięli udział w warsztatach, zajęciach i ćwiczeniach, które miały na celu przybliżyć im zagadnienia związane z autyzmem. Podczas wydarzenia młodzież miała okazję lepiej zrozumieć problemy i trudności, z jakimi codziennie borykają się ich rówieśnicy z autyzmem.
Powrót na początek strony