Warsztaty filmowe

4c.png

24 lutego (w piątek) w naszej klasie 4 c ,w sali 33, która jest piękną pracownią językową, odbyły się warsztaty filmowe. Uczniowie wzięli udział w czterogodzinnym "Spotkaniu z X Muzą".

Plan warsztatów obejmował :

1. Pracę z tekstem nt. filmu, środków wyrazu w filmie, historia kina w pigułce, itp.
  2. Drugie śniadanie- wspólne spożywanie śniadania w klasie.
  3. Projekcję filmowa "Pierwszy film na świecie". Spotkanie z kinem niemym.
  4. Omówienie filmiku o Ukrainie, zwyczajach, języku, tradycjach oraz potrzebie niesienia pomocy Ukrainie.
  5. Projekcję wybranego filmu dla dzieci.
  6. Pożegnanie z filmem.

Celem zajęć było przybliżenie uczniom warsztatu filmowego, rozwijanie wrażliwości na odbiór dzieła filmowego, kształtowanie postawy świadomego, kulturalnego widza oraz wzmocnienie integracji w klasie. Nie obyło się bez wzruszeń. Uczniowie z kl.4c doskonale rozumieją potrzebę niesienia pomocy mieszkańcom Ukrainy. Chętnie pomagają kolegom i koleżankom z tego kraju. Następne warsztaty już wkrótce!

Zajęcia prowadziła:

Beata Węglińska