Znam polszczyznę zawodowo!

Zdjęcie 1.jpg

                  ,,Znam polszczyznę zawodowo!” – II etap konkursu wojewódzkiego

     Organizatorem II edycji Konkursu ,,Znam polszczyznę zawodowo!" jest Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie. Konkurs został objęty patronatem: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Dedykowany jest on do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych.

     Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania punktów kuratoryjnych wpisanych na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej zgodnie z wykazem Kuratora Oświaty w Lublinie.

    7 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się I wewnątrzszkolny etap konkursu kuratoryjnego ,,Znam polszczyznę zawodowo!”, w którym udział wzięli uczniowie klasy 8a, 8b i 8c. Z poprawną polszczyzną tego dnia zmagało się aż 270 uczniów z 34 szkół województwa lubelskiego.

     14 marca 2023 roku w Zespole Szkół Transportowo – Komunikacyjnych odbył się II etap konkursu, do którego zakwalifikowali się uczniowie: Mateusz Podkówka – kl. 8a, Bartosz Wójcik – kl. 8b oraz Paulina Szeląg – kl. 8c. Do rywalizacji w zakresie języka polskiego łącznie przystąpiło 93 uczniów z 33 szkół podstawowych województwa lubelskiego. Tym bardziej naszym ósmoklasistom należą się szczególne gratulacje.

Powrót na początek strony