Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w naszej szkole

Zdjęcie 3.jpg

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w naszej szkole

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom miał miejsce  w dniach od 1 do 7 czerwca 2023 r. pod hasłem Książka jest jak ogród. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD lub Tydzień Czytania) to wyjątkowa akcja, która zachęca do jak najczęstszego czytania dzieciom i jest swego rodzaju promocją czytelnictwa. W bieżącym roku wybrane do głośnego czytania książki w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i stwarzają okazję  przeniesienia się do krainy fantazji. Również i nasza szkolna biblioteka skorzystała z metafory książki – ogrodu, dlatego wspólnie z klasą 1 b, 2 a i 8 b czytaliśmy na łonie natury. Pierwszoklasiści i drugoklasiści odczytali fragmenty swoich ulubionych książek, a klasa 8 b wraz z Małym Księciem  ruszyła w inspirującą podróż po planetach. W minionym tygodniu nie było klasy, która nie czytałaby na głos. I tak uczniowie klasy 4 c wraz z panią Beatą oraz klasy 4 b i 6 c z panią Anną podczas  lekcji języka polskiego czytali fragmenty swoich ulubionych książek, wśród których znalazły się i te jakże chętnie czytane przez nas w dzieciństwie. Z kolei uczniowie klasy 8 b w otoczeniu pięknej przyrody czytali dzieciom z oddziału przedszkolnego. Klasa 7 a podczas długiej przerwy licznie zgromadziła się w szkolnej bibliotece, aby czytać na głos i miło spędzić czas. Dzieci z oddziału przedszkolnego także wzięły udział w głośnym czytaniu, dzięki uczennicom klasy 8 d i 4 b mogły wysłuchać ciekawych bajeczek o zwierzętach. Nie zapominamy także o dziewczynkach z koła bibliotecznego, które tym razem czytały książki dla swoich kolegów i koleżanek z klasy.

Tydzień Czytania Dzieciom zakończono wspólnym spotkaniem klasy 3 a z panią Mariolą Błazik - Wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

Dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły aktywny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.