OGÓLNOPOLSKA INNOWACJA PEDAGOGICZNA pt.: „UWAŻNOŚĆ- NASZA SIŁA, WIELKA MOC"

355196360_6389035924472658_3472604255331291565_n.jpg

W drugim półroczu uczniowie naszej szkoły realizowali OGÓLNOPOLSKĄ INNOWACJĘ PEDAGOGICZNĄ pt.: „UWAŻNOŚĆ- NASZA SIŁA, WIELKA MOC” autorstwa Katarzyny Gruszki.

Głównym celem innowacji jest troska o zdrowie psychofizyczne dzieci i młodzieży oraz pomoc w umiejętności uspokajania się, wyciszania i koncentracji. Planowane działanie realizowane były podczas zajęć świetlicowych oraz na zajęciach indywidualnych . Były to różnego typu ćwiczenia, projekty, biblioterapia, muzykoterapia, aktywności ruchowe - indywidualne i grupowe, arteterapia, zajęcia sensorycze. Na zajęciach dzieci uczyły się m.in. rozumieć swoje wewnętrzne złości, akceptować swoje emocje, zamiast je tłumić, a także pielęgnować życzliwość do innych. Wykonywały ćwiczenia, które pomagały im poprawiać koncentrację oraz radzić sobie, kiedy ogarną ich trudne emocje.